تبلیغات
پایگاه اینترنتی شیمی - همکاری تایلند با دانشگاه ویرجینیای غربی در زمینه فناوری‌نانو
قالب وبلاگ قالب وبلاگ

پایگاه اینترنتی شیمی
 

به وبلاگ من خوش آمدید
 
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 1390/03/4 توسط راضیه سارانی
مرکز ملی فناوری‌نانوی (NANOTEC) کشور تایلند، به‌تازگی توافق‌نامه‌ی همکاری با دانشکده داروسازی دانشگاه ویرجینیای غربی در ایالات متحده آمریکا به امضا رسانده است. بر اساس این توافق‌نامه، دو طرف، فرصت‌های همکاری‌های تحقیقاتی در زمینه برنامه‌های تحقیقاتی حوزه سلامت و داروسازی را بررسی خواهند کرد.

به گفته‌ی دکتر سیری روگ سانگ سیویلای (Sirirurg Songsivil AI ، مدیر اجرایی NANOTEC، «ما همواره تلاش می‌کنیم تا برنامه‌های تحقیقاتی داخلی را پویا نگه داشته تا از این طریق توسعه منابع انسانی را ارتقا داده و جنبه‌های کیفی تحقیقات داخلی را بهبود ببخشیم. ما بر این باوریم که همکاری با دانشکده داروسازی دانشگاه ویرجینیای غربی به تحقق این هدف کمک خواهد کرد».

طبق پیش‌بینی انجمن ساخت و تحقیقات داروسازی (PREMA) تایلند، برآورد می‌شود که سن 8/13 درصد از جمعیت این کشور تا سال 2015 به بیش از 60 سال برسد. این افزایش سن باعث افزایش تقاضا برای محصولات دارویی خواهد شد. با وجود اینکه در حال حاضر این کشور در زمینه داروسازی پیشرفت قابل توجهی کرده است، اما هنوز هم به شدت وابسته به واردات است. در راستا، توسعه همکاری‌های بین‌المللی و توجه به کاربردهای پزشکی علم و فناوری‌نانو می‌تواند به قطع وابستگی این کشور در این حوزه کمک نماید.طبقه بندی: نانو تکنولوژی، 
برچسب ها: نانو، نانوتکنولوژی،  
.: Weblog Themes By Pichak :.


تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک
قالب وبلاگقالب وبلاگ